معایب حمل و نقل دریایی چیست؟

اگرچه روش دریایی حمل و نقل کالا مزایای زیادی دارد اما معایب خاص خودش را هم دارد؛ به همین دلیل است که روش‌های جایگزین مانند حمل و نقل زمینی یا حمل و نقل دریایی توسط بازرگانان انتخاب می‌شود. مهمترین معایب این روش:

نیاز به زمان بیشتر برای ترانزیت

از آنجایی که سرعت ترانزیت کالا با استفاده از کشتی‌های غول پیکر و شناورهای بزرگ بسیار پایین‌تر از انواع دیگر وسایل نقلیه حمل و نقل مثل هواپیما، قطار و تریلی است، این موضوع را به عنوان یکی از معایب ترانزیت دریایی می‌شناسند. به همین دلیل روش حمل و نقل دریایی معمولاً هنگامی استفاده می‌شود که فاکتور زمان اهمیت شدیدی برای ترانزیت نداشته باشد و سایز مزیت‌های این روش مورد توجه قرار گیرند.

تاثیر پذیری از تغییرات آب و هوایی

تاثیر تغییرات آب و هوایی و طوفان‌های دریایی بر کاهش سرعت انتقال و ترانزیت کالا نیز بسیار زیاد است. در حمل و نقل آبی ممکن است به طور غیر منتظره‌ای یک طوفان شدید دریایی ایجاد شود و حتی کانتینرهای موجود در عرشه را نیز دچار آسیب دیدگی کند. این میزان تاثیرگذاری حوادث غیر مترقبه و شرایط آب و هوایی روی ترانزیت دریایی، یکی از نکات منفی این روش به حساب می‌آید.

احتمال حمله دزدان دریایی

انتقال دریایی کالاها مطمئن‌ترین روش حمل و نقل شناخته می‌شود؛ با این حال دزدان دریایی در سطح گسترده و مافیایی فعالیت دارند و احتمال به تاراج رفتن اموال بازرگانان در این روش نیز موجود است. تامین امنیت کشتی‌های باری بسیار مهم است؛ موضوعی که حین انتقال کالاهای استراتژیک و مهم توسط گارد کشوری دنبال می‌شود.

انواع کشتی در حمل و نقل دریایی

حمل ونقل دریایی
حمل ونقل دریایی

برای حمل و نقل کالاهای مختلف، از کشتی‌های خاص استفاده می‌شود. این کشتی‌ها از نظر نوع ساخت با یکدیگر متفاوت بوده و امکانات و بهره وری خاصی دارند. مهمترین انواع کشتی باری در حمل و نقل دریایی عبارتند از:

  • کشتی باری عمومی: این کشتی‌ها دارای امکانات معمول و جرثقیل برای بارگیری کالاهای عمومی هستند.
  • کشتی فله‌بر: همانطور که از نام آن پیداست، کشتی فله بر دارای مخازن خاص برای حمل فله‌های جامد و مایع است.
  • حمل کننده‌های کانتینر: این کشتی‌ها در سطح جهان استفاده بسیار زیادی دارند. کشتی‌های مخصوص حمل کانتینر به گونه‌ای طراحی می‌شوند که کانتینرهای زیادی را به ساده‌ترین صورت بارگیری کرده و منتقل نمایند.
  • تانکرهای نفت: کشتی‌هایی که به عنوان تانکر نفت فعالیت دارند بسیار بزرگ هستند. این کشتی‌ها دارای مخازن بسیار بزن حمل نفت خام و ویژگی‌های خاص هستند.
  • حمل کننده‌های گاز: این کشتی‌ها روی عرشه خود، تانکر‌های بزرگ کروی شکل دارند و برای حمل گازهای مایع LPG و LNG استفاده می‌شوند.
  • کشتی‌های یخچالی: در طراحی این کشتی‌ها از انواع یخچال‌های غول پیکر برای حمل مواد غذایی و موادی که نیاز به دمای مشخص برای سالم ماندن دارند، استفاده شده است.
  • کشتی دام بر: در این کشتی‌ها تمامی امکانات مورد نیاز برای حمل و نقل و زنده نگه داشتن دام مثل بستر خاکی، دارو، غذا، آب و… وجود دارد. گاو، گوسفند و انواع دام زنده از طریق این کشتی‌ها در سطح کلان بین المللی منتقل می‌شوند.
  • کشتی‌های RO-RO: این کشتی‌ها برای جا به جایی انواع وسیله نقلیه و خودروها طراحی می‌شوند.

البته در حمل و نقل دریایی، کشتی‌ها بر اساس استراتژی حمل و نقل و شیوه انجام این مهم، به دو دسته «لاینر و ترامپ» نیز تقسیم بندی می‌شوند. کشتی‌های خطوط منظم (لاینر) برای حمل و نقل کالا روی خطوط منظم و برنامه ریزی شده فعالیت دارند. در مقابل، کشتی‌های خطوط نامنظم (ترامپ) طبق برنامه ریزی خطوطی عمل نمی‌کنند و کالاها را به صورت قراردادی از مبدا به مقصد می‌رسانند.

استعلام سریع قیمت حمل و نقل دریایی

سما مروارید آسیا ©1400 کلیه حقوق محفوظ است.
Developed By Ali Dehbozorgi for Sama Morvarid Asia  Intl Transportation Co. LTD

حداقل 4 کاراکتر